لامپ های هوشمند همان ال ای دی های عادی نیستند. کارشان تنها روشن کردن منزل شما نیست بلکه قابلیت های بسیار متفاوتی دارند. لامپ های هوشمند به دلایل منطقی ای هوشمند نامیده میشوند. آن ها میتوانند از طریق تلفن همراه شما به صورت بی سیم کنترل شوند و نقش های خود را از این طریق ایفا میکنند.

دراین`جا به چند مورد از قابلیت های آن ها اشاره میکنیم:

کنترل شدت نور لامپ های هوشمند :

از ویژگی های این لامپ ها میتوان به کنترل نور بدون نیاز به نصب سوئیچ اشاره کرد. یک لامپ هوشمند را به سادگی درون لامپ ها یا لوسترهای خود نصب کنید. سپس با استفاده از برنامه مربوطه نور آن ها را کم یا زیاد کنید.

انتخاب لامپ با قابلیت کنترل نور برای خانه شما اهمیت زیادی دارد. در اینجا نکاتی از تیلور مارتین در مورد انتخاب لامپ های ال ای دی تنظیم کننده نور که چشمک زن نخواهند بود آورده ایم.

قابلیت کنترل از هر نقطه :

برخی از این لامپ ها دارای ویژگی زمان بندی هستند. آن ها به شما این امکان را می دهند که چراغ های خود را در زمان عدم حضور در خانه کنترل کنید. این ویژگی امنیت خانه را در هنگام مسافرت تامین میکند. زیرا منزل شما هیچگاه بدون سکونت به نظر نمی رسد. همچنین این بدان معنی است که می توانید بدون اینکه چراغ خود را روشن بگذارید و انرژی را هدر دهید ، به خانه ای روشن بازگردید. اکثر مارک ها این تکنولوژی را ارائه میدهند. در واقع میتوانید همه چراغ ها را باهم همگام کرده تا همه آن ها را با یک برنامه کنترل کنید.

نحوه کنترل لامپ هوشمند از طریق تلفن همراه هوشمند

قابلیت تغییر رنگ:

کاهش نور چراغ ها برای تغییر فضا ایده ی خوبی به نظر میرسد.اما می توانید از آن فراتر بروید و رنگ نور پردازی را تغییر دهید.در حقیقت ، برخی از جمله این لامپ ها، می توانند طیف وسیع رنگی که بیش از ۱۶ میلیون رنگ است تولید کنند. می توانید با انتخاب کردن رنگ از یک چرخ رنگی در برنامه مربوط به لامپ درون گوشی هوشمندتان، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه تغییر رنگ لامپ هوشمند از طریق تلفن همراه هوشمند

چرا خریداری لامپی که قابلیت تغییر رنگ نور دارد ایده ی خوبی است؟

آِیا میخواهید حس و حال یک اتاق را گرم تر کنید؟ نور روشن اتاق خود را به رنگ طلایی تغییر دهید.

آیا میخواهید حس و حال یک اتاق را سرد کنید؟نور روشن اتاق خود را به رنگ آبی تغییر دهید.

میتوانید در حین مهمانی نور اتاق را با تم مهمانی هماهنگ کنید. در طول تعطیلات کریسمس لامپ های خود را به رنگ های کریسمسی درآورید.

رنگ دیوار اتاق خود را دوست ندارید؟ بدون رنگ آمیزی اتاق با اضافه کردن کمی رنگ آبی ، زرد یا قرمز با تنظیم شدت نور به روشنایی روزمره ، آن را تغییر دهید.

پخش موزیک لامپ های هوشمند :

تصور کنید که در تمام خانه اسپیکر ندارید ، اما همچنان می توانید در هر اتاق خانه موزیک بشنوید. این تکنولوژی با بلندگوهای داخلی لامپ های هوشمند میسر میشود.

به عنوان مثال ، برخی از لامپ های هوشمند دارای چراغهایی هستند که به صورت ریتمیک رنگ ها را تغییر می دهند تا مطابق با ریتم موسیقی بخش شده از بلندگوهای آن باشد. تنها مشکل این لامپ ها این است که به اندازه کافی بلند نیست. همچنین در صورتی که از اتاقی به اتاق دیگر بروید ، نمی توانید صدای آن را بشنوید.

بهبود خواب لامپ های هوشمند :

لامپ های هوشمند می توانند کیفیت خواب شما را بهبود ببخشند . تنظیمات نور مربوط به لامپ های هوشمند میتواند به سرکوب سطح ملاتونین شما در طول روز و افزایش ملاتونین با نزدیک شدن به زمان خواب کمک کند. در صورتی که لامپ های معمولی چرخه ی خواب شما را دچار اختلال میکنند.